Boisz się wizyty u stomatologa? Nie ma powodów do obaw - Dobry stomatolog

Stomatologia Gliwice

Jaki powinien być stomatolog?

Jak w wielu podobnych dziedzinach także profesjonalizm dentystów zależy od ich cech charakteru. Oczywiście, stomatologia to określone działania mające na celu między innymi usunięcie ubytków w uzębieniu, ale odpowiednie podejście d

Boisz się wizyty u stomatologa? Nie ma powodów do obaw - Dobry stomatolog Stomatologia Gliwice
o pacjenta jest gwarantem popularności w swoim środowisku i dobrej opinii. Stomatolodzy powinni być przede wszystkim cierpliwi i wykazywać umiejętność zniwelowania stresu wśród swoich pacjentów. Takie umiejętności mogą pomóc w sprawniejszej, a w związku z tym w szybszej pracy, co na pewno będzie skutkowało większym zadowoleniem ze strony pacjentów. Dodatkowymi atutami w tej pracy może być na przykład umiejętność rozmowy z klientami, która może sprawić, że osoba siedząca na fotelu dentystycznym zapomni o odczuwanym bólu.

Bardzo często studenci stomatologii udzielają bezpłatnych porad dentystycznych. W wielu instytutach stomatologicznych dzięki temu uzyskują oni niezbędne do wykonywania tego zawodu doświadczenie. Pacjentów chętnych na darmowe konsultacje dentystyczne stomatologiczne jest wielu. Z drugiej strony, wiele osób obawia się leczenia zębów przez niedoświadczone osoby. Jak w każdej branży, tak i tutaj przyuczenie przyszłego stomatologa do zawodu jest niezbędne. Trzeba przyznać, że w całym toku studiów studenci kierunków medycznych muszą poznawać na przykład wiele łacińskich sformułowań, a liczba zajęć praktycznych jest naprawdę mała. Wobec tego takie praktyki mogą się okazać niezwykle cenne w przyszłym życiu zawodowym.


warstwę Weila lub pas Weila)

W miazdze wyróżnia się warstwę wewnętrzną, bogatokomórkową, i zewnętrzną, skąpokomórkową (tzw. warstwę Weila lub pas Weila). W warstwie Weila mają początek naczynia chłonne, które opuszczają ząb przez otwór wierzchołkowy i deltę korzeniową. W miazdze występują sploty naczyniowe i nerwowe (np. splot Raschkowa). Niektórzy wliczają do miazgi (jako dwie najbardziej zewnętrzne warstwy) warstwę odontoblastów oraz tzw. prazębinę (tworzącą się zębinę, dopiero co wytworzoną przez odontoblasty).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Bezpieczna granica higieny

?Codziennie myj zęby?- niby prosta zasada, jednak jej nieprzestrzeganie może prowadzić do problemów z uzębieniem- próchnica, stany zapalne... W skrajnych przypadkach nawet zapalenia okostnej.

Według specjalistów powinniśmy myć zęby po każdym posiłku, tylko nie zawsze mamy taką możliwość. Zalecane minimum to dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a absolutna granica, której nie powinno się przekraczać to jedno mycie dziennie. Zaoszczędzimy sobie wtedy sporo bólu i pieniędzy na wizytach u stomatologa. Warto więc poświęcić te parę minut i umyć zęby chociaż raz.